Výtvarná dílna Labyrint

Zápis do výtvarných kurzů pro děti je od pondělí 4.9. do středy 6.9. od 9:00 do 16:00 hod ve farní zahradě v ulici Na Hrádku 455, hned vedle Kamenky a fary v Čelákovicích. Pokud to nestihnete, volejte prosím 777992214.Keramika pro dospělé bude opět v Ut a Čt, zájemci volejte mi, prosím. Mirka

Zdravím všechny poutníky, kteří prošli, prochází nebo projdou Labyrintem...
13. listopadu tomu bude 12 let, co dílna otevřela své dveře a začalo vznikat něco překrásného. Za tuto dobu se vyrobilo nespočet krásných věcí, vzniklo mnoho pevných přátelství,objevila jsem nádherná místa,která mě inspirovala a dokonce se dílna přestěhovala do nových prostor farní zahrady Na Hrádku 455 v Čelákovicích.
Labyrintem prošly tisíce dětí, stovky dospělých a desítky seniorů.Všichni tu nechali svůj otisk. Prvotní myšlenka založit dílnu byla vytvořit klidovou zónu, kde by se lidé mohli nadechnout a ponořit se do nitra umění a trochu si zpříjemnit starosti všedních dnů. Pokud se toto naplnilo, tak jsem šťastná a dál budu na sobě pracovat a v  tvorbě v Labyrintu pokračovat, protože i mě putování Labyrintem posunuje stále ke středu, ale doufám, že ještě ne k cíli. Díky všem, kteří vstoupili a putují se mnou.

Proč právě Labyrint? Tajemný symbol labyrintu fascinuje svět už více než 3500 let. Od nejstarších dob znázorňuje posvátný střed – omfalos- jednotlivých kultur od Kréty, přes Anglii, Francii, Ameriku po Afriku a Indii. Labyrint vždy nabízí cestu, kterou můžeme sledovat, chceme-li očima nebo nohama, a která zároveň slouží k procvičení mysli a těla. Cestu ke zdokonalení a sebepoznání.

Přáli bychom nám všem, abychom v Labyrintu nalezli prostor pro relaxaci i seberealizaci. Přispějeme k tomu příjemným prostředím a řadou výtvarných technik, které se můžete pod naším vedením naučit. Přejeme příjemné putování …

Mirka Šimonová – Výtvyrná dílna Labyrint